Pozycjonowanie stron Kielce

Kielce - stolica województwa świętkrzyskiego

Kielce to miasto średniej wielkości położone w środkowo-wschodniej części Polski, które jest stolicą województwa świękorzystkiego. Miasto Kielce jest  regionalnym centrum gospodarczym oraz słynie z branży wystawienniczo-targowej.


W Kielcach płynie rzeka Silnica, która jest prawostronnym dopływem rzeki Bobrzy. Ukształltowanie terenu jest bardzo zróżnicowane czego powodem jest duża różnica poziomów, od 260 do 408 m nad poziomem morza, a samo miasto leży na terenie Gór Świętokrzyskich. W obrębie miasta Kielce można spotkać sporą ilość rezerwatów przyrody oraz obiektów rozrywkowych. Historia powstania Kielc jest wiązana z Mieszkiem.


W obrębie Kielc można spotkać wiele atrakcji turystycznych, które należałoby odwiedzić będąc w Kielcach. Wartym zobaczenia jest zdecydowanie Pałac na Wzgórzu Zamkowym, w którym obecnie znajduje się Muzeum Narodowe. Na tym samym wzgórzu znajduje się także piękny barokowy kościół o nazwie Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Będąc w Kielcach nalezy także zaliczyć spacer głownym deptakiem - ulicą Sienkiewicza.Tekst został opublikowany w dniu: 27/10/2017


Pozycjonowanie stron Kielce - wróć do wizytówki firmy »